MARCIN KOŁPANOWICZ

MARCIN KOŁPANOWICZ – uprawia metaforyczne malarstwo olejne i pastelowe, łaczące w sobie nieskrępowaną wyobraźnię, poetycką aurę i filozoficzne przesłanie. Twórca ilustracji, plakatów i realizacji sakralnych. Członek-założyciel Grupy Apellesa.

Urodzony w 1963 r. Dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w 1987 r. Zorganizował ponad 20 wystaw indywidualnych (Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wuppertal, Kolonia, Linz, Nowy Jork, Paryż). Obrazy Kołpanowicz „zagrały” w serialu TVP „Siedlisko” (reż. Janusz Majewski), pojawiły sie na okładkach książek („Kielich” Waldemara Łysiaka, „Brulion paryski” Arkadiusza Pacholskiego). W 2010 r. brał udział m.in. w międzynarodowej wystawie realizmu magicznego „Dante − Boska Komedia” (Viechtach, Niemcy i Saeby, Dania) i Salonie Zimowym Inter Art (Kolonia). W 2011 r. pokazał prace m.in. na międzynarodowej wystawie „Magical Dreams” (Szczyrk, Turyn, Kołobrzeg, Włocławek) i wystawie Grupy Apellesa w Millenium Hall w Rzeszowie, zrealizował obraz ołtarzowy i freski w Cenrum Jana Pawła II w Krakowie. W 2012 r. udział w wystawie „Polen in Bayern” w Wolnzach k. Monachium. Od 2011 r. Kołpanowicz publikuje eseje o sztuce w kwartalniku „Artysta i sztuka”.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------