86. Jan Norbert Dubrowin - malarstwo - 8 WRZEŚNIA 2017

JAN NORBET DUBROWIN

ur. 06.06. 1957, Piotrków Trybunalski

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom z zakresu tkaniny unikatowej i malarstwa uzyskał w 1981 w pracowni Antoniego Starczewskiego i Wiesława Garbolińskiego. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. W latach 1991-1993 był wykładowcą malarstwa i rysunku w Schola Posnaniensis w Poznaniu. Wielokrotnie prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m. in. w Rzeszowie, Tarnowie, Poznaniu, Nowym Sączu, Kaliszu, Sieradzu, Bielsku-Białej, Radomiu, Warszawie, Łodzi, Toruniu, Bełchatowie, Szczecinie, Wiśle, Mikołowie, Kostromie, Esslingen, Gironie, Równem, Pradze. Brał udział w wielu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych. Jest laureatem nagród i wyróżnień m.in. w ogólnopolskich konkursach malarskich w Rzeszowie i Piotrkowie Trybunalskim. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym swojego miasta i bierze udział we wszystkich wystawach środowiskowych. W 2006 z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej uhonorowany został "Brązowym Medalem za Zasługi dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego". W 2014 z okazji 33 - lecia pracy twórczej w ODA Piotrków Tryb., miała miejsce przekrojowa wystawa twórczości artysty.

Główne cechy jego twórczości to realistyczne przedstawianie świata i malarskie podejmowanie problemu światła i cienia. Dla Jana Norberta Dubrowina głównym motywem malarstwa jest człowiek, jego wnętrze, przeżycia. Pojawia się też pejzaż i sceny rodzajowe.

Born in Piotrków Trybunalski. Studied in PWSSP (National High School of Arts) in Łódź. Graduates in 1981. Interested in paintings and drawings. His works were presented on many individual and joint exhibitions. He is a repeated prize-winner. His works can be found in national and individual collections in Poland and abroad.


Wystawy/Exhibitions

1981 Wystawa środowiska piotrkowskiego, BWA Piotrków Tryb.

1982 V Wystawa Sztuki, BWA Piotrków Tryb. Wyróżnienie

IX Jesienne Konfrontacje- Ogólnopolska wystawa malarska, Dom Sztuki, Rzeszów, III Nagroda

1983 Ogólnopolska wystawa malarska "Kwiaty Polskie": BWA Tarnów, BWA Nowy Sącz, BWA Kalisz, BWA Sieradz

XX Ogólnopolska wystawa malarska "Bielska Jesień" BWA Bielsko-Biała

VI Wystawa Sztuki, BWA Piotrków Tryb.

Jan Dubrowin- indywidualna wystawa malarstwa, BWA Piotrków Trybunalski