11. WYSTAWA POPLENEROWA - Mistrz i uczeń - lipiec 2009

Od maja do końca tego roku iławskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju „Pro Bono” w Iławie realizuje projekt „Impresje Iławskie – O czym śni Mistrz i jego Uczeń?”.
W ramach tego przedsięwzięcia na początku czerwca odbył się plener malarski, w którym udział wzięli znani artyści malarze z Polski i Białorusi - Anna Bereźnicka – Kalkowska, Olga Bereźnicka – Korczewska, Oksana Hajdukowicz - mający już okazję wystawiać swoje prace w Galerii '' Na wprost'' - oraz Ziemowit Jastrzębski, Aleksandr Shaternik i Henadz Drozdou, a także utalentowana plastycznie młodzież z iławskich szkół - Paulina Malinowska, Katarzyna Kordalska, Patrycja Przygoda, Magdalena Turowska, Katarzyna Jackowska, Marcin Napiórkowski, Rozalia Bondzio.
Zarówno młodzi ludzie, jak i doświadczeni artyści, malowali prace związane tematycznie z Iławą, jej walorami przyrodniczymi, architekturą i okolicami.
Na zakończenie pleneru odbył się wernisaż i wystawa poplenerowych prac w Galerii „Na Wprost”.
Tematyka obrazów to nie przypadek – powstałe prace posłużą jako materiał promujący miasto i okolice. Przez kilka miesięcy obrazy uczestników pleneru będę widoczne dla mieszkańców Iławy i turystów w Iławskim Centrum Kultury, lokalnych instytucjach, urzędach, kawiarniach i restauracjach. Powstaną także widokówki z reprodukcjami prac promujące piękno Iławy. W ramach projektu ogłoszony jest konkurs na najlepszą pracę poplenerową wykonaną przez uczniów. Kupony do głosowania dostępne są w miejscu gdzie aktualnie prezentowana jest wystawa . Głosować można również za pośrednictwem Gazety Iławskiej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 października 2009 r. Spośród osób biorących udział w głosowaniu zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma w nagrodę jedną z prac powstałą w trakcie pleneru malarskiego .
Partnerzy projektu: Iławskie Centrum Kultury, Iławskie Centrum Turystyki Sportu i Rekreacji, Starostwo Powiatowe w Iławie, a także Galeria „Na Wprost”.
Projekt „Impresje Iławskie - O czym śni Mistrz i jego Uczeń?” współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Iławie w ramach dotacji przyznanych na realizację zadania publicznego.
Projekt wsparli także lokalni przedsiębiorcy i instytucje: FHU DEMAR, PPHU DOLUX S.J., HRYCÓW BOHDAN, SPOMER SP. Z O.O., EKO SP. Z O.O. PPHU HATEX, PHU DUET STACJA PALIW, FIRMA TELGUM, SALON FRYZJERSKI „JOANNA”, EKODROB S.A., ZHPU ROMAN JABŁOŃSKI, DARIUSZ JABŁOŃSKI S.J., HURTOWNIA OWOCOWO-WARZYWNA „GLOSTER”, FHU „LEŚNA”, ZAKŁAD USŁUG MASARSKICH RUDAŚ, INTERMARCHE IŁAWA, IŁAWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO.